Informacje o projekcie:

Przykrycie hali
Przykrycie hali, które stosujemy jest materiałem membranowym o najwyższej jakości na rynku światowym. Przykrycie membranowe które stosujemy robimy w systemie podwójnej powłoki z poduszką powietrzną pomiędzy powłokami. Podwójna warstwa PCV jest bardzo dobrym termoizolatorem w warunkach zimowych (pustka powietrzna izoluje halę przed przemarzaniem) i letnich (izolacja przed przenikaniem promieni słonecznych, ograniczając nagrzewanie hali).
Dzięki poduszce powietrznej powłoki hal są bardzo dobrze napięte i nie łopoczą na wietrze. Kolor powłok do wyboru. Powłoka membranowa posiada atesty trudno zapalność, pokryta jest lakierem akrylowym odpornym na atak glonów, bakterii i mikroorganizmów.

Świetliki z mlecznej membrany przepuszczającej światło, zamontowane w dachu biegną wzdłuż hali w dwóch pasach; świetliki bardzo dobrze doświetlają halę, dochodzące światło jest światłem rozbitym, nie oślepia i równomiernie doświetla halę; zastosowane świetliki występują w dwóch pasach o wymiarach 2,50 m na długość hali; doświetlenie hal przez świetliki w dachu umożliwia grę bez sztucznego doświetlania w ciągu dnia. Świetlik posiada siatkę nośną przez co świetlik nie odkształca się pod wpływem warunków atmosferycznych;

 

Szczegóły projektu:

Wymiary hali:
– szerokość od 15,0 do 150,0 m
– długość od 20,0 do 40,0 m
– wysokość 8,0-15,0m

Projekt konstrukcyjny:
4 egzemplarze

Posadowienie:
Stopy fundamentowe

Konstrukcja:
Konstrukcja stalowa lub drewniana ramowa biegnąca wzdłuż boiska, z systematami lin i odciągów, pionowe ściany szczytowe.

Oświetlenie:
Lampy metahalogenowe asymetryczne rozstawione; moc: 400 Wat każda, projektory firmy Philips;

Ogrzewanie:
Piec o odpowiednio dobranej mocy grzewczej, nagrzewnica powietrzna na olej opałowy lub gaz ziemny;

Systemy otwieranych boków:
1. system zasłonowy: zamontowany w daszku nad otwieranymi bokami z prowadnicą górną; prowadzenie materiału na rolkach, który jest przesuwany do jednego lub drugiego boku;
2. system roletowy: elektroniczne podnoszenie boków, system otwiera i zamyka bok w ciągu 1 minuty, system bezobsługowy;
3. system poliwęglanowych boków: panele poliwęglanowe bardzo dobrze oświetlające hale w systemie przesuwnym do boków.

Termin realizacji: 3 miesiące