Informacje o projekcie:

Hale pneumatyczne potocznie zwane balonami, to hale z przeznaczeniem głównie do sezonowego zadaszenia kortów tenisowych lub boisk sportowych. Hale nie posiadają żadnej konstrukcji nośnej, utrzymują się dzięki wytwarzanemu wewnątrz nadciśnieniu. Hale mogą być budowane w dowolnym wymiarze i zadaszać dowolną ilość kortów tenisowych lub boisk sportowych takich jak Orlik. Hale pneumatyczne doskonale funkcjonują na rynkach całego świata od wielu lat i co roku powstają nowe obiekty.

Przykładowe wymiary hal:
Tenis: 18x36x9m, 36x36x9m, 54x36x9m, 72x36x9m
Piłka: 20x40x10m, 22x44x11m, 55x95x15m, 65x105x18m

Wymiary hali możemy dostosować według potrzeb inwestora.

 

 

Szczegóły projektu:

Przykrycie hali:
Stosowane przykrycie membranowe, wykonujemy z materiału translucentnego o wyższej przepuszczalności światła, w systemie podwójnej powłoki z poduszką powietrzną pomiędzy powłokami. Poduszka powietrzna jest bardzo dobrym termoizolatorem w warunkach zimowych (pustka powietrzna izoluje halę przed przemarzaniem) i letnich (izolacja przed przenikaniem promieni słonecznych ogranicza nagrzewanie hali).

Dzięki poduszce powietrznej powłoki hal są bardzo dobrze napięte i nie łopoczą na wietrze. Powłoka membranowa, posiada atesty trudno zapalności, pokryta jest lakierem akrylowym odpornym na atak glonów, bakterii i mikroorganizmów, odporna na promienie UV.

Oświetlenie:
Oświetlenie hali to lampy meta halogenowe, lampy LED bądź świetlówki wraz z instalacją elektryczną i skrzynką rozdzielczą.

System grzewczo nadmuchowy:
Piec grzewczo-nadmuchowy ma za zadanie utrzymywać odpowiednie ciśnienie oraz temperaturę w hali. Piec wyposażony jest w automatyczny system kontroli temperatury i ciśnienia w hali oraz w termostat bezpieczeństwa. Całość podłączona jest do centralnego panelu sterowania.

System kotwienia:
Dobierany do warunków gruntowych i ustaleń z inwestorem.