Informacje o projekcie:

Budowa hali tenisowej

Budowa hali tenisowej wymaga wdrożenia sprawdzonych technologii, dzięki którym obiekt posłuży przez wiele lat i będzie cieszył oko nowoczesnym wyglądem. Oferujemy konstrukcję stalową lub drewnianą. Przykrycie hali wykonujemy z wytrzymałego materiału membranowego w innowacyjnym systemie podwójnej powłoki z poduszką powietrzną między powłokami.

Budowa kortu tenisowego to przedsięwzięcie, do którego realizacji potrzebna jest fachowa wiedza na temat nawierzchni w tego typu obiektach. Proponujemy elastyczną i niezwykle trwałą nawierzchnię z mączki ceglanej na podbudowie dynamicznej. Wszystkie wznoszone przez nas hale tenisowe są odporne na działanie trudnych warunków atmosferycznych.

Hale łukowe i łukowe półbeczki

Budujemy nowoczesne i niezwykle estetyczne hale łukowe oraz łukowe półbeczki, których powłoka wykazuje silne właściwości termoizolacyjne (latem chroni przed promieniami słonecznymi, a zimą przed przemarzaniem). Hala łukowa ma od 16,5 do 18 m szerokości, od 34 do 36 m długości i 8 m wysokości.

Oba rodzaje hal są doświetlane za pomocą świetlików w dachu wykonanych z przezroczystego materiału PCV. Rozwiązanie to umożliwia uzyskanie równomiernie rozproszonego światła. W rezultacie nie jest konieczne doświetlanie hali w ciągu dnia. Zarówno hale łukowe, jak i hale łukowe półbeczki są wyposażone w funkcjonalny system otwieranych boków.

Hale łukowe półbeczki

Budowa hali tenisowej tego typu trwa zwykle od 2 do 5 miesięcy. Konstrukcja hali może być stalowa lub drewniana łukowa. Hale łukowe półbeczki mają zwykle od 20 do 75 m szerokości, od 40 do 105 m długości i od 8 do 15 m wysokości. Zamontowany w daszku system zasłonowy umożliwia otwieranie boków hali. W systemie roletowym boki są podnoszone i opuszczane w ciągu 1 minuty.

Daszki zamontowane nad bokami hali umożliwiają odprowadzenie wody deszczowej lub nagromadzonego zimą śniegu. Wnętrze obiektu doświetlane jest lampami meta halogenowymi odpornymi na uszkodzenia mechaniczne, każda o mocy 400 W. Produkowane przez nas hale ogrzewane są za pomocą pieca na olej opałowy lub gaz ziemny.

Hale Wimbledon

Profesjonalne hale Wimbledon mają od 15 do 150 m szerokości, od 20 do 40 m długości i od 8 do 15 m wysokości. Konstrukcja hali może być stalowa lub drewniana ramowa biegnąca wzdłuż boiska, z systemami lin i odciągów. Podobnie jak inne hale, hala Wimbledon oświetlania jest za pomocą systemu świetlików i lamp meta halogenowych. Szacunkowy czas wykonania hali to ok. 3 miesiące.

Zamontowany bezobsługowy system roletowy lub zasłonowy umożliwia sprawne otwieranie i zamykanie boków hali. Co więcej, obiekt tego typu można wyposażyć w system poliwęglanowych boków, wykorzystując w tym celu najwyższej jakości panele poliwęglanowe. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Cena kortu tenisowego

Cena kortu tenisowego zależna jest od kilku czynników, takich jak wymiary obiektu, typ nawierzchni czy lokalizacja inwestycji. Aby poznać orientacyjny koszt budowy kortu wystarczy skorzystać z formularza kontaktowego na stronie. Gwarantujemy naszym klientom konkurencyjne ceny oraz profesjonalną pomoc na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia.

 

 

Informacje o projekcie:

Przykrycie hali:
Przykrycie membranowe, które stosujemy, wykonujemy w systemie podwójnej powłoki z poduszką powietrzną pomiędzy powłokami. Podwójna warstwa PCV jest bardzo dobrym termo izolatorem w warunkach zimowych (pustka powietrzna izoluje halę przed przemarzaniem) i letnich (izolacja przed przenikaniem promieni słonecznych ogranicza nagrzewanie hali).

Dzięki poduszce powietrznej powłoki hal są bardzo dobrze napięte i nie łopoczą na wietrze. Powłoka membranowa, której kolor można dobrać wedle uznania, posiada atesty trudno zapalności, pokryta jest lakierem akrylowym odpornym na atak glonów, bakterii i mikroorganizmów. Odporna na promieni UV.

System nadmuchu powłok:
Hale posiadają system nadmuchu powłok utrzymujący ciśnienie powietrza pomiędzy powłokami tworzącymi poduszkę powietrzną.

Świetliki dachowe:
Doświetlane są przy pomocy świetlików w dachu z mlecznej membrany, bardzo dobrze przepuszczającej światło. Świetliki zamontowane w dachu biegną wzdłuż hali w dwóch pasach, bardzo dobrze doświetlając wnętrze hali. Dochodzące światło jest światłem rozproszonym, nie oślepia, a bardzo dobrze równomiernie doświetla halę, zastosowane świetliki występują w dwóch pasach o wymiarach 2,50 m x 22,0m. Doświetlenie hal przez świetliki w dachu umożliwia grę bez sztucznego doświetlania w ciągu dnia. Konstrukcja nośna materiału świetlikowego jest taka sama jak pozostałej membrany przez co świetlik nie odkształca się pod wpływem warunków atmosferycznych.

Szczegóły projektu:

Wymiary hali:

Szerokość od 16,50,0 do 18,0 m

Długość od 34,0 do 36,0 m

Wysokość 8,0 m

Projekt konstrukcyjny:
4 egzemplarze

Posadowienie:

Stopy fundamentowe

Konstrukcja:
Konstrukcja stalowa łukowa lub drewniana

Systemy otwieranych boków:

  • system zasłonowy: zamontowany w daszku nad otwieranymi bokami z prowadnicą górną; prowadzenie materiału na rolkach, który jest przesuwany do jednego lub drugiego boku
  • system roletowy: elektroniczne podnoszenie boków, system otwiera i zamyka bok w ciągu 1 minuty, system bezobsługowy jest bardzo wygodny w obsłudze w jednej chwili taki bok można zamknąć lub otworzyć.

Oświetlenie:
Lampy meta halogenowe asymetrycznie rozstawione 400 Wat każda, projektory firmy Philips

Ogrzewanie:
Piec o odpowiednio dobranej mocy grzewczej, nagrzewnica powietrzna na olej opałowy lub gaz ziemny (wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem)

Termin realizacji: 2 miesiące