Informacje o projekcie:

Konstrukcja stalowa łukowa lub drewniana. Przykrycie membranowe, które stosujemy, wykonujemy w systemie podwójnej powłoki z poduszką powietrzną pomiędzy powłokami.

Informacje o projekcie:

Przykrycie hali:
Przykrycie membranowe, które stosujemy, wykonujemy w systemie podwójnej powłoki z poduszką powietrzną pomiędzy powłokami. Podwójna warstwa PCV jest bardzo dobrym termo izolatorem w warunkach zimowych (pustka powietrzna izoluje halę przed przemarzaniem) i letnich (izolacja przed przenikaniem promieni słonecznych ogranicza nagrzewanie hali).

Dzięki poduszce powietrznej powłoki hal są bardzo dobrze napięte i nie łopoczą na wietrze. Powłoka membranowa, której kolor można dobrać wedle uznania, posiada atesty trudno zapalności, pokryta jest lakierem akrylowym odpornym na atak glonów, bakterii i mikroorganizmów. Odporna na promieni UV.

System nadmuchu powłok:
Hale posiadają system nadmuchu powłok utrzymujący ciśnienie powietrza pomiędzy powłokami tworzącymi poduszkę powietrzną.

Świetliki dachowe:
Doświetlane są przy pomocy świetlików w dachu z mlecznej membrany, bardzo dobrze przepuszczającej światło. Świetliki zamontowane w dachu biegną wzdłuż hali w dwóch pasach, bardzo dobrze doświetlając wnętrze hali. Dochodzące światło jest światłem rozproszonym, nie oślepia, a bardzo dobrze równomiernie doświetla halę, zastosowane świetliki występują w dwóch pasach o wymiarach 2,50 m x 22,0m. Doświetlenie hal przez świetliki w dachu umożliwia grę bez sztucznego doświetlania w ciągu dnia. Konstrukcja nośna materiału świetlikowego jest taka sama jak pozostałej membrany przez co świetlik nie odkształca się pod wpływem warunków atmosferycznych.

Szczegóły projektu:

Wymiary hali:

Szerokość od 16,50,0 do 18,0 m

Długość od 34,0 do 36,0 m

Wysokość 8,0 m

Projekt konstrukcyjny:
4 egzemplarze

Posadowienie:

Stopy fundamentowe

Konstrukcja:
Konstrukcja stalowa łukowa lub drewniana

Systemy otwieranych boków:

  • system zasłonowy: zamontowany w daszku nad otwieranymi bokami z prowadnicą górną; prowadzenie materiału na rolkach, który jest przesuwany do jednego lub drugiego boku
  • system roletowy: elektroniczne podnoszenie boków, system otwiera i zamyka bok w ciągu 1 minuty, system bezobsługowy jest bardzo wygodny w obsłudze w jednej chwili taki bok można zamknąć lub otworzyć.

Oświetlenie:
Lampy meta halogenowe asymetrycznie rozstawione 400 Wat każda, projektory firmy Philips

Ogrzewanie:
Piec o odpowiednio dobranej mocy grzewczej, nagrzewnica powietrzna na olej opałowy lub gaz ziemny (wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem)

Termin realizacji: 2 miesiące